I guess you have notice how much it cost to go grocery and necessity shopping. It’s almost impossible for us to get out of the grocery store for less than $200 a week on average.
Now we don’t go every week; sometimes it’s two weeks before we go and it may be almost $400 to check out. Continue reading
High Prices
It cost…nothing!
A loaf of wheat bread or three loaves of barley will cost a day’s pay. Rev 6:6
I don’t like filling up the tank these days! It is getting more and more costly as the price of gas has risen everyday for the past 15 days. I know you know how it feels. Continue reading